Καλωσορίσατε στο δικτυακό τόπο των Ραλλείων Πειραματικών Δημοτικών Σχολείων!

Ο ιστοχώρος μας δημιουργήθηκε με σκοπό να γίνει ένα μέσο ενημέρωσης, επικοινωνίας και πρόκλησης δημιουργικότητας των μαθητών, των εκπαιδευτικών και της ευρύτερης εκπαιδευτικής κοινότητας. Με συλλογική προσπάθεια φιλοδοξούμε να προσφέρουμε ένα επιπλέον κίνητρο για νέα επιτεύγματα των μαθητών και μαθητριών μας και παράλληλα να τα γνωστοποιήσουμε στο ευρύ κοινό. Μέσα στις ιστοσελίδες μας ελπίζουμε να βρείτε τρόπους ψυχαγωγίας, ενημέρωσης και δημιουργικής έκφραση


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΡΑΛΛΕΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-19

 ΔΩΔΕΚΑΘΕΣΙΟ

ΑΓΟΡΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2 ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
4 ΦΑΒΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
5 ΦΥΣΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
6 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
7 ΤΣΙΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8 ΜΑΡΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ
9 ΜΠΟΓΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
10 ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
11 ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
12 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
13 ΤΣΑΚΡΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣ
14 ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
15 ΨΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
16 ΜΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
17 ΣΟΡΩΤΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ
18 ΤΖΑΜΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
19 ΛΙΛΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
20 ΚΟΥΝΙΑΣ ΗΛΙΑΣ
21 ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
22 ΚΡΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
23 ΤΑΡΑΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΟΥΡΙΗΛ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΣΚΥΦΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ
2 ΠΑΤΕΤΣΟΥ ΛΥΔΙΑ
3 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΥΡΤΩ
4 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ
5 ΠΑΠΑΝΤΩΝΗ ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ-ΕΛΕΝΗ
6 ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
7 ΜΠΟΥΡΟΥΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
8 ΒΑΡΒΕΡΗ ΑΘΗΝΑ
9 ΚΡΟΚΙΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
10 ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
11 ΚΑΡΟΥΜΠΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
12 ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΣΟΦΙΑ ΑΡΙΑΔΝΗ
13 ΤΖΙΛΙΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΛΕΝΗ
14 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΑΝΝΑ
15 ΓΙΑΚΟΥΜΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ
16 ΛΙΑΚΟΣΤΑΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ
17 ΚΕΛΜΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
18 ΖΗΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
19 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
20 ΦΥΣΣΑ ΙΟΥΛΙΑ
21 ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
22 ΓΙΑΚΟΥΜΟΓΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
23 ΜΑΡΟΥΛΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΔΩΔΕΚΑΘΕΣΙΟΥ

 

ΑΓΟΡΙΑ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΣΟΥΡΜΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ
2 ΛΕΙΒΑΔΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
3 ΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
4 ΜΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
6 ΦΕΡΓΑΔΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
7 ΡΑΠΤΑΚΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ
8 ΠΙΤΣΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
9 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΝΤΕΝΤΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ
10 ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11 ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
12 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
13 ΣΧΟΙΝΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
14 ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
15 ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ
16 ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
17 ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
18 ΔΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
19 ΑΝΟΜΙΤΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
20 ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
21 ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ
22 ΓΕΩΡΓΑΡΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
23 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΟΙΒΟΣ
24 ΓΚΙΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
25 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
26 ΧΡΥΣΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΚΑΡΑΠΕΤΣΑ ΝΙΚΗ
2 ΒΟΪΔΟΝΙΚΟΛΑ ΡΩΞΑΝΗ ΜΑΡΙΑ
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ
5 ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
6 ΜΠΡΑΧΟΥ ΑΚΟ
7 ΣΚΟΥΤΕΛΛΗ-ΠΙΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
8 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9 ΔΑΓΚΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
10 ΟΥΡΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ
11 ΟΡΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
12 ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
13 ΑΝΤΥΠΑ ΖΩΗ
14 ΜΠΟΥΛΕ ΙΟΛΗ
15 ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
16 ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
17 ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
18 ΤΖΟΓΙΑ ΕΡΙΒΟΪΑ
19 ΤΣΟΛΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ
20 ΓΚΡΟΠΑ ΓΑΒΡΙΕΛΑ ΑΝΝΑ
21 ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ ΑΝΝΑ
22 ΚΑΒΟΥΛΑΚΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ
23 ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΛΥΔΙΑ
24 ΣΑΚΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
25 ΔΡΟΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
26 ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΡΟΔΑΝΘΗ
27 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΕΓΙΑ
28 ΝΤΑΦΕΚΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
29 ΗΛΙΑ ΑΓΑΘΗ
30 ΓΟΥΛΣΟΥΖΙΑΔΗ ΣΟΦΙΑ

ΤΡΙΘΕΣΙΟ

 

ΑΓΟΡΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
2 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ
4 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5 ΜΠΑΣΤΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΥ-ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΕΥΓΕΝΙΑ-ΑΡΗΤΗ
2 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ -ΙΩΑΝΝΑ
3 ΜΑΥΡΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
4 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
5 ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΥ-ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΣΟΦΙΑ-ΚΛΕΙΩ

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΡΙΘΕΣΙΟΥ

ΑΓΟΡΙΑ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΚΟΜΠΟΡΟΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2 ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3 ΣΙΩΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4 ΠΑΝΟΥ ΘΕΟΦΙΛΟΣ
5 ΜΠΙΤΣΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
7 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΟΣ ΜΑΡΙΟΣ – ΣΤΕΦΑΝΟΣ
8 ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
10 ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΩΡΙΩΝ
11 ΦΟΥΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
12 ΠΑΝΤΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΟΣ

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΤΣΑΛΑΦΟΥΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ – ΑΡΓΥΡΩ
2 ΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΡΑΦΑΕΛΑ
3 ΤΡΙΒΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑ
4 ΚΑΤΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
5 ΛΙΑΝΟΥ ΕΛΙΚΩΝΙΣ
6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΛΗ
7 ΓΚΟΛΙΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
8 ΑΣΩΝΙΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
9 ΧΑΤΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
10 ΜΑΡΚΑΚΗ ΟΛΓΑ
11 ΠΑΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ
12 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ
13 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑ
14 ΣΩΧΟΥ ΕΛΠΙΔΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
15 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΚΗ ΙΣΙΔΩΡΑ
16 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ

ΜΟΝΟΘΕΣΙΟ

 

ΑΓΟΡΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
2 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΜΟΣΧΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ
2 ΝΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΘΕΣΙΟΥ

 

ΑΓΟΡΙΑ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΑ
Α/Α ΚΩΔΙΚΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2 ΕΛΕΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΕΝΤΟ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΑ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ ΙΩ

ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ

ΔΩΔΕΚΑΘΕΣΙΟ_ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ

ΤΡΙΘΕΣΙΟ_ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ

ΜΟΝΟΘΕΣΙΟ_ΤΕΛΙΚΟΣ-25.5

Η κλήρωση για την εισαγωγή μαθητών στην Α’ Δημοτικού θα διεξαχθεί την

Πέμπτη 31 Μαΐου 2018

στην Αίθουσα Εκδηλώσεων των Ραλλείων Πειραματικών Δημοτικών

ώρα 9.00 πμ

————————————————————————————-

2018 – 2019 eTwinning School Label awards

awarded-etwinning-school-label_orig

eTwinning would like to congratulate the 1,217 schools that have been awarded the eTwinning School Label 2018-2019, after a two-part application process.

Το eTwinning θα ήθελε να συγχαρεί τα 1.217 σχολεία στα οποία απονεμήθηκε η Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2018-2019, μετά από μία διαδικασία σε δύο φάσεις.

Το 1ο 12/θ Ράλλειο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Πειραιά ανήκει στα σχολεία που διακρίθηκαν για το σχολικό έτος 2018-1019.

Συγχαρητήρια σε όλους τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του σχολείου μας που συνεργάστηκαν στην εκπόνηση συμπράξεων eTwinning τα τελευταία τέσσερα χρόνια!

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-19

Σας ενημερώνουμε ότι στο αριθμ. 810/τ. Β’/7-3-2018 Φ.Ε.Κ. έχει δημοσιευθεί η με αρ. πρωτ. 30813/Δ6/23-2-2018 Υπουργική Απόφαση με θέμα «Εισαγωγή μαθητών/τριών και σχετικές ρυθμίσεις στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019». Η ως άνω απόφαση έχει αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. (http://depps.minedu.gov.gr).

Για πρόσβαση στο έγγραφο πατήστε ΔΙΑΒΙΒΑΣΤΙΚΟ

Πατήστε ΦΕΚ για πρόσβαση στην απόφαση.

 

 

Robotics Routes

Ο Όμιλος Ρομποτικής – STEAM του σχολείου μας με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την Αγγελική Θεοδόση και ο Όμιλος Προγραμματισμού του Π. Γ. της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την Αγνή Παχούλη, συνδιοργανώνουν δύο ανοικτές εκδηλώσεις με τίτλο “Robotic Routes”, Εργαστήρια Ρομποτικής με Arduino. Οι εκδηλώσεις απευθύνονται σε μαθητές που φοιτούν από Ε’ Δημοτικού έως και Γ’ Γυμνασίου και εντάσσονται στο πλαίσιο της European Maker Week 2017.

Περισσότερα για τις δράσεις στους συνδέσμους

http://events.europeanmakerweek.eu/events/view/739 (Δευτέρα 23/10, Ράλλεια Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία)

http://events.europeanmakerweek.eu/events/view/738 (Τετάρτη 25/10, Πρότυπο Γυμνάσιο Ιωνιδείου)

Φόρμα συμμετοχής

posterEUMakerWeekEvent (002)