You are currently viewing ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ BRAVO SCHOOLS 2021

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ BRAVO SCHOOLS 2021

Το σχολείο μας, το 1ο Δωδεκαθέσιο Ραλλείων Πειραματικών Δημοτικών Σχολείων Πειραιά, συμμετείχε στο #BravoSchools 2021 και την Εβδομάδα Βιώσιμης Ανάπτυξης #BravoSustainabilityWeek. Όλοι μαζί, το σχολείο μας και οι μαθητές μας, γινόμαστε Πρεσβευτές των 17 Παγκόσμιων Στόχων, διαδίδοντας στην τοπική κοινωνία τα μηνύματα για τη Δημιουργία ενός Kαλύτερου Kόσμου! @qualitynetfoundation
Η συμμετοχή του σχολείου μας στο Bravo Schools 2021 μας εντάσσει στο διεθνές σχολικό δίκτυο του World’s Largest Lesson και στο Δίκτυο Σχολείων Πρεσβευτών για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους in Αction SDGs Schools Club. Συγκεκριμένα, οι μαθητές του τμήματος Ε2, με συντονιστές την εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας Ρέλλια Μαρία και τον Δάσκαλο της τάξης Νικολόπουλο Χρήστο, συμμετείχαν στον διαγωνισμό και έλαβαν τιμητική διάκριση στην κατηγορία ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Εφαρμοσμένο Σενάριο -Καινοτόμο Πρόγραμμα) για τη δράση Nature is our home: Climate Change – Let’s Get Green Again!