ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το σχολείο μας επισκέφθηκαν την Παρασκευή 26-11-2021 Έλληνες Ολυμπιονίκες από το Ανώτατο Συμβούλιο Αθλητισμού Ενόπλων Δυνάμεων. Είχαμε τη χαρά και την τιμή να υποδεχτούμε τους:

• Μενελάου Κέλλη & Κακαρά Κων/να – Καλαθοσφαίριση (Παίκτριες του Παναθηναϊκού και της Εθνικής Ενόπλων Δυνάμεων)
  • Ανυφαντή Σωτήρη – Ξιφασκία (Πανελληνιονίκης)
  • Κόκα Λεωνίδα – Άρση Βαρών (Ολυμπιονίκης)
  • Λαρά Γεωργία – Water Polo/Υδατοσφαίριση (Ασημένια Ολυμπιονίκης)
  • Πολύμερο Βασίλειο – Κωπηλασία (Ασημένιος Ολυμπιονίκης)

Αφού θαυμάσαμε τις προσπάθειές τους από τα βίντεο που προβλήθηκαν, μας μίλησαν για τις θυσίες και τη δύναμη ψυχής που χρειάστηκαν προκειμένου να κατακτήσουν τον υψηλότερο στόχο τους!

Είχαμε την τύχη να μας παρουσιάσουν οι ίδιοι το άθλημά τους και να δοκιμάσουμε και κάποιες από τις βασικές κινήσεις της ξιφασκίας και της καλαθοσφαίρισης.

Ελπίζουμε να μας δώσουν και στο μέλλον την ίδια χαρά και περηφάνια. Προσδοκούμε να τους έχουμε ξανά κοντά μας!