ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΛΟΓΩ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ

Σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση της Περιφέρειας Αττικής, αποφασίστηκε η διακοπή της δια ζώσης λειτουργίας των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στην Αττική το επόμενο διήμερο 24 και 25 Ιανουαρίου 2022.

Ο Περιφερειάρχης Αττικής Γ. Πατούλης μετά από διαβουλεύσεις με την πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Πολιτικής Προστασίας, τους Αντιπεριφερειάρχες, τους  Δημάρχους και τους εμπλεκόμενους φορείς, σχετικά με την εξέλιξη της κακοκαιρίας ΕΛΠΙΣ και αξιολογώντας όλα τα δεδομένα, λόγω χαμηλών θερμοκρασιών προχώρησε στην απόφαση αυτή για προληπτικούς λόγους και την καλύτερη ασφάλεια μαθητών και εκπαιδευτικών.

Στο σχολείο μας, δε θα πραγματοποιηθούν μαθήματα μέσω WebEx αύριο Δευτέρα – δεν υπάρχει καμιά σχετική επίσημη οδηγία.

Για οποιαδήποτε αλλαγή, θα ενημερωθείτε εκ νέου.