ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ SELF TEST

Σύμφωνα με μήνυμα του Γενικού Γραμματέα Πρωτοβάθμιας – Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής του ΥΠΑΙΘ, σας ενημερώνουμε ότι:

• Λόγω της κήρυξης κατάστασης ειδικής κινητοποίησης πολιτικής προστασίας, δε θα πραγματοποιηθεί αύριο Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022 τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά εξαιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δε θα υπάρχει διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης). Κατά συνέπεια, δεν ισχύει η προηγούμενη ενημέρωση εκ μέρους του σχολείου για την αυριανή διδασκαλία μέσω WebEx.
  • Self tests δε θα διενεργηθούν αύριο στις περιοχές με κλειστά σχολεία. Θα δοθούν νέες οδηγίες από το ΥΠΑΙΘ για τη διενέργεια self test αυτή την εβδομάδα στις εν λόγω περιοχές, οπότε και θα ενημερωθείτε εκ νέου.