ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΛΛΕΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

Ο ΣΕΕ Εκπαίδευσης για την Αειφορία ως ΣΕΕ παιδαγωγικής ευθύνης προσκαλεί τους εκπαιδευτικούς των Ραλλείων Πειραματικών Δημοτικών Σχολείων Πειραιά σε επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα «Η προσέγγιση του σχολείου ως συνόλου», η οποία θα γίνει την Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 08.15-14.00.

Στην ημερίδα προσκαλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί (ΠΕ70, ειδικοτήτων, παράλληλης στήριξης) των Ραλλείων Πειραματικών Δημοτικών Σχολείων Πειραιά (12θεσίου, 3θεσίου, 1θεσίου). Η ημερίδα οργανώνεται στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του ΣΕΕ με βάση το Π.Δ. 79/2017 και είναι υποχρεωτική για τους εκπαιδευτικούς στους οποίους απευθύνεται. Για τον λόγο αυτό δε θα πραγματοποιηθούν μαθήματα την ημέρα αυτή και οι μαθητές/τριες δε θα προσέλθουν στο σχολείο.