ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2022-23 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09.00, στον εξωτερικό χώρο του σχολείου μας (αυλή), με τη δική σας παρουσία για όποιον το επιθυμεί. Η χρήση μάσκας είναι προαιρετική.

Τα παιδιά θα προσέλθουν στις 09.00 χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν αμέσως μετά από τον αγιασμό και τις ανακοινώσεις για την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου. Τα βιβλία θα δοθούν από τις/τους εκπαιδευτικούς στις τάξεις την Τρίτη.

Για τον καλύτερο δικό σας προγραμματισμό, σας ενημερώνουμε επίσης ότι κατά το τρέχον σχολικό έτος δε θα ισχύσει τροποποίηση του ωρολογίου προγράμματος όπως τα προηγούμενα χρόνια. Οι μαθητές όλων των τάξεων (εκτός πρωινής ζώνης, ολοημέρου, ομίλων – γι’ αυτά θα ενημερωθείτε ακριβώς το επόμενο διάστημα) θα ξεκινούν τα μαθήματα στις 08.15 και θα τελειώνουν στις 13.15.

Ευχόμαστε σε όλους μας μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Μαρία Ρέλλια