ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, θα αφιερωθεί ένα δίωρο σε δραστηριότητες για την προσφορά τους στα Γράμματα σε όλα τα τμήματα, καθώς και εκκλησιασμός των μαθητών των Τμημάτων ΣΤ1, ΣΤ2 και ΕΣΤ Τριθεσίου κατά το πρώτο δίωρο.

Κατά τα λοιπά θα τηρηθεί το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των μαθημάτων της ημέρας. Η Πρωινή Ζώνη, οι Όμιλοι και το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσουν κανονικά.

Επισημαίνεται ότι ο εκκλησιασμός θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για την προστασία από τη διάδοση του κορωνοϊού COVID-19 και την υπ’ αρ. Δ1α/Γ.Π.οικ.50908/07-09-2022 Κ.Υ.Α.(Β΄4695). Ισχυρή σύσταση η χρήση μάσκας από όλους τους μαθητές/μαθήτριες και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.