ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

Στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας με τίτλο “Μαθητές σε Δράση” της Διεύθυνσης Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Πειραιά, από τις 1 έως και τις 3 Μαρτίου (σύμφωνα με το πρόγραμμα που καταρτίστηκε και διανεμήθηκε από τη Διεύθυνση Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης) θα πραγματοποιηθούν στις σχολικές μονάδες μια σειρά από εισηγήσεις ενημέρωσης για τη προστασία από φυσικές καταστροφές (ιδιαιτέρως από τον σεισμό) στους μαθητές της Στ’ τάξης.

Η εν λόγω δράση θα πραγματοποιηθεί στη σχολική μας μονάδα την Πέμπτη 2 Μαρτίου 2023 και ώρα 10.30-11.30, για τους μαθητές/τις μαθήτριες των τάξεων Στ1, Στ2 και Στ Τριθεσίου. Εισηγητής θα είναι ο κ. Ιωάννης Δράκος, Ηλεκτρολόγος και Πολιτικός Μηχανικός – Ειδικός Διαχείρισης Κρίσεων.