ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής επιτυχόντων μαθητών/τριών στην εισαγωγική τάξη του σχολείου, ενημερώνουμε τους γονείς των επιτυχόντων μαθητών/μαθητριών ότι έχουν τη δυνατότητα να ανακαλέσουν μόνο για σοβαρούς λόγους την αποδοχή της εγγραφής στο σχολείο μας, την οποία είχαν δηλώσει υπεύθυνα στην αίτηση που κατέθεσαν για την εισαγωγή του παιδιού σε αυτό. Στην περίπτωση αυτή, θα πρέπει και οι δυο γονείς ή κηδεμόνες να αποστείλουν το αργότερο μέχρι την Τρίτη 09.05.2023 Υπεύθυνη Δήλωση μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr), στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου (mail@1dim-peir-peiraia.att.sch.gr) ή να την καταθέσουν αυτοπροσώπως στο σχολείο. Στην Υπεύθυνη Δήλωση θα δηλώνουν ότι ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ/ΗΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, σύμφωνα με τους Πίνακες Επιτυχόντων και Επιλαχόντων που κυρώθηκαν από τo ΕΠ.Ε.Σ. του σχολείου μας και έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα έπειτα από την κλήρωση που διεξήχθη την 28η Απριλίου 2023.