ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση των Ομίλων Δημιουργικότητας του τρέχοντος σχολικού έτους 2023-2024, την Παρασκευή 24 Μαϊου 2024 και ώρα 11:00-13:00, στον χώρο του σχολείου μας.

Στην εκδήλωση παρουσίασαν τη δουλειά τους οι μαθητές/μαθήτριες και οι συνάδελφοι των ακόλουθων Ομίλων:

Όμιλος Διατροφής και Αυτοφροντίδας (Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Βασιλική Μαρινοπούλου)

Όμιλος Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης (Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Πηνελόπη Μικέλη)

Όμιλος Ευρωπαϊκής Μυθολογίας (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός: Δημήτριος Χαλβαντζής)

Όμιλος Περιβάλλοντος Ι & ΙΙ (Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Φωτεινή Μαρή – Θεοδώρα Τζακώστα)

Όμιλος Ρομποτικής (Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Βασιλική Γκουτζαμάνη)

Όμιλος Σκακιού (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός: Μιχάλης Πιπικάκης)

Όμιλος STEM-SΤEAM (Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Αρτεμισία Ντοά)

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την παρουσίαση του Ομίλου Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Τα παιδιά έκαναν επίδειξη του αθλήματος παίζοντας ένα παιχνίδι και έλαβαν στη συνέχεια αναμνηστικά και μετάλλια.

Στη συνέχεια, σε σχολικές αίθουσες αλλά και στα δύο προαύλια, μαθητές/μαθήτριες και γονείς έλαβαν μέρος σε δράσεις των Ομίλων υπό την καθοδήγηση των μαθητών/μαθητριών κάθε Ομίλου.