ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΥ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα συμμετέχει στη διενέργεια προληπτικού οδοντιατρικού προγράμματος, εγκεκριμένου από τη Γενική Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας Περιφέρειας Αττικής.

Το πρόγραμμα απευθύνεται στα παιδιά όλων των τάξεων και θα διεξαχθεί ανά τμήμα. Υπολογίζεται ότι η οδοντίατρος θα επισκέπτεται τέσσερα τμήματα κάθε μέρα.  Το πρόγραμμα περιλαμβάνει ομιλία στα παιδιά και διδασκαλία στοματικής υγιεινής. Για το σκοπό αυτό, στο έντυπο συναίνεσης που σας έχει ήδη διανεμηθεί από το σχολείο (και παρακαλούμε για την άμεση επιστροφή του στη Σχολική Νοσηλεύτρια) υπενθυμίζεται να φέρει το παιδί την οδοντόβουρτσα και την οδοντόκρεμα την ημέρα της διενέργεια του προγράμματος.

Οι ημερομηνίες διεξαγωγής του προγράμματος στο σχολείο μας είναι οι ακόλουθες;

8 Νοεμβρίου (για τα τμήματα Α1, Α2, ΑΒ Τριθεσίου και ΑΒΓΔ Μονοθεσίου)

9 Νοεμβρίου (για τα τμήματα Β1, Β2, Γ1, Γ2)

14 Νοεμβρίου (για τα τμήματα Δ1, Δ2, Ε1, Ε2)

15 Νοεμβρίου (για τα τμήματα ΓΔ Τριθεσίου, ΕΣΤ Τριθεσίου, Στ1, Στ2)