ΠΑΡΟΧΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΜΜΥΡΟΠΑΘΕΙΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί & γονείς,

Μετά την πρωτοβουλία από εκπροσώπους τάξεων και του Συλλόγου Διδασκόντων των Ραλλείων ΠΕΙ.Σ. σχετικά με τη βοήθεια που μπορούμε να προσφέρουμε στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας , θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε (έπειτα από συνεννόηση με τις κατά τόπους Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης) πως θα γίνει συλλογή σχολικών ειδών στον χώρο του Σχολείου μέχρι και το μεσημέρι της Παρασκευής 22 Σεπτεμβρίου, τα οποία θα δοθούν σε σχολεία του νομού Καρδίτσας αρχικά και μετά στους νομούς Λάρισας και Βόλου, σε 3 αποστολές προς τις Πρωτοβάθμιες Διευθύνσεις Εκπαίδευσης.

Τα κύρια σχολικά είδη που χρειάζονται είναι :

– Χαρτί Α4

– Σχολικές τσάντες (μτχ σε καλή κατάσταση και καθαρές)

– Τετράδια, ντοσιέ, φακέλους με λάστιχα ή ελάσματα ή κουμπί

– Μολύβια, μαρκαδόρους, γόμες, ξύστρες κτλ.

– Υλικά χειροτεχνίας

– Παγούρια

– Λογοτεχνικά βιβλία για τις βιβλιοθήκες Δημοτικών- Νηπιαγωγείων

Θα τοποθετηθεί μεγάλου μεγέθους κουτί στην είσοδο του Σχολείου τη Δευτέρα 18/09 το πρωί , όπου θα μπορείτε να αφήνετε ό,τι σχολικά είδη μπορείτε να προσφέρετε.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την όποια συνδρομή σας.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΡΑΛΛΕΙΩΝ ΠΕΙ.Σ. – ΣΥΛΛΟΓΟΕ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΡΑΛΛΕΙΩΝ ΠΕΙ.Σ.